Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karşımdaki tabloyu ‘Türkiye Yüzyılı’nın muştusu olarak görüyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları;

Sevginiz, coşkunuz ülkemize ve milletimize hizmet için çarpan kalpleriniz, düşmana korku salan Aslan yürekleriniz için herbirinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bugün bu salonda Sultan Alpaslan’ın Malazgirt’teki vakur duruşundan, Fatih’in İstanbul’u alarak çağ açıp çağ kapatan fethinden, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin heyecanından, rahmetli Özal’ın Türkiye’ye çağ atlatma sözünden rahmetli Türkeş’in Türk milletinin ayakta kalması için verdiği mücadeleden…

Kardeşlerim AK Parti’nin 21 yıldır gerçekleştirdiği demokrasi ve kalkınma atılımlarından ilhamını bu topraklara bu millete dair hayırlı olan ne varsa ondan alan siz dava ve yol arkadaşlarımla birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Yine bir 14 Mayıs arifesinde 1950’deki inanç ve iradeyle bir kez daha “Yeter söz milletin demek” Bizim yeter dememiz Bay Bay Kemal’in “yeter” demesine benzemez.

Darbeciler süngüleriyle bu ateşi söndürmeyi başaramadı. Küresel emperyalistlerin içerdeki ve dışardaki tetikçilerin hoyratlıkları bu ateşi söndürmeyi başaramadı. Hamd olsun milletimiz her seferinde iradesine sahip çıktı yönünü aydınlık geleceğine çevirdi. AK Parti son 21 yıldaki temsilcisi olarak milletimizle gönül gönüle tarihi demokrasi ve kalkınma mücadelesi gösteriyor. 2002 seçimlerine ne dedik o zaman, “Tek başına iş başına” Milletimiz bizi tek başımıza iktidara getirdi. 2007 seçimlerine “durmak yok yola devam” diyerek gittik.

2015 seçimlerine, “Sen ben yok, Türkiye var” diyerek gittik. Türkiye’yi yanımızda bulduk. 2018 seçimkerine “vakit Türkiye vakti” diyerek gittik. Bugün de Türkiye Yüzyılı için “doğru adımlar” diyerek bir kez daha milletimizin huzurundayız.

Türkiye Yüzyılı’nın kapısını aralamak için buradayız. AK Parti’nin 14 Mayıs’ta milletimizin huzuruna çıkacak kadrosu olarak ahdimizi yenilemek için bir aradayız.

Darbecilere, vesayetçilere, küresel emperyalistlere karşı milletimizle birlikte ‘Türkiye Yüzyılı’nın kapısını aralamak için buradayız. ‘Türkiye Yüzyılı’nın yürüyüşünü yarın değil, hemen şimdi başlatmak için buradayız. Türkiye Yüzyılı sadece bizim değil, İslâm aleminden Türk dünyasına tüm dostlarımızın, tüm insanlığın ortak vizyonudur.

Bu yürüyüşün gücünü; geçmişte yaşadıkları zulümlerin, haksızlıkların, baskıların yol açtığı hak ve özgürlük hasretini dindirdiğimiz herkesten alıyoruz. Yaşadığımız her saldırı, her acı, bilhassa 6 Şubat depremleri birlik ve beraberliğimize daha çok sahip çıkmamız gerektiğini gösteriyor. Deprem haberinin alındığı andan itibaren istisnasız her şehrimiz, her hanemiz, her insanımız seferber oldu. 6 Şubat depremlerinin izlerini, kerim devlet anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalar sayesinde kısa sürede sileceğiz. Deprem sonrası milletin gösterdiği samimi gayret binlerce yıldır bizi diri tutan hasletlerimizin dimdik ayakta olduğunun göstergesidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu önünde bekleyen partililere hitap etti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta sandıkları patlatacak, yeni dönemin de müjdelerini vereceğiz” dedi.

Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nın yapılacağı Ankara Arena Spor Salonu’na girişi öncesinde dışarda bekleyen partililere hitap etti.

Seçim beyannamesini açıklayacakları günde bir arada olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu yolculuk 14 Mayıs’a giden bir yolculuk. 14 Mayıs için hazır mıyız? 14 Mayıs’ta sandıkları patlatmaya var mıyız? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta sandıkları patlatacak, yeni dönemin de müjdelerini vereceğiz.”

Alandaki katılımı görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Erdoğan, ana kademe, kadın kolları ve gençler olarak “gümbür gümbür” 14 Mayıs’a ilerlediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir