HEDEP’li vekiller Meclis’te Kürtçe konuştu! Devlet Bahçeli’den ilk yorum geldi

DHA

TBMM Genel Kurulu’nda devam eden 2024 Yılı Bütçe görüşmelerinde HEDEP’li vekiller ve Genel Başkanı Özgür Özel konuşma yaptı..

Meclis kürsüsüne çıkan HEDEP’li vekillerin bazıları yine Kürtçe konuştu..

Meclis çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HEDEP’lilerin Kürtçe konuşmasını yorumladı.

“Onlar keçeyi suya atmışlar”

Bazıları bunu hoşgörülebilir ama AYM Başkanı ve değerli üyelerinden buradaki konuşmanın ruhundan hareketle Türkiye’ye sahip çıkmalarını tavsiye ederim. Kendilerine bu konularda daha dikkatli sahip çıkmalarını tavsiye ediyorum. Konunun gittikçe yaygınlaştığı AYM tavrı sebebiyle de bir çok kesimin şımardığı görülmüştür.

Buna dikkat etmek lazım. Bu konuşma bize göre kabul görmedi ama onlar keçeyi suya atmışlar. Çıkacağı yeri taşladıkları için zihinlerinde kursaklarında ne varsa dökmeye çalışıyorlar. Meclis Başkanı’nın Kürtçe sözleri dinledikten sonra Türkçeye tercüme edin cümlesi ise AYM Başkanı kadar yanlış bir tutum olmuştur. Böyle şey olamaz.

“Özel’in performansı gayet iyiydi”

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bütçe konuşması için, “Performansı gayet iyiydi. Hem heyecanlı hem hazırlıklı gelmiş hem de kitlesine moral veriyor. Tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir