Herşeyi bilen astrolog Dinçer Güner uyardı, ‘Merkür Boğa burcunda!’ 11 Haziran’a kadar sürecek! “Aklımız fikrimiz…”

“3 Nisan itibarıyla Merkür Boğa burcuna geçiş yaptı. Burada 11 Haziran’a kadar seyahat edecek. Bu da aslında bizim düşünce şeklimizin, konuşmamızın, karar mekanizmamızın, merak edeceğimiz şeylerin, okuyup bilgi sahibi olacağımız konuların biraz daha Boğa sembolizmi ile çalışacağına işaret etmektedir. Peki, bu ne demek, şimdi bunu açalım biraz Merkür sağlam, istikrarlı, sebatlı ve inatçı Boğa burcuna geçtiği zaman siz de düşünceleriniz ve kararlarınızda aynı etkiyi yansıtmaya başlarsınız. Tutarlı ve güvenilir olmak önem kazanır.”

“Bilgi; basit ve somut bir biçimde öğrenilmek istenir ve aktarılırken de böyle yapmak yararlı olur. Anlamak ve kavramak emin adımlarla yavaş ve sindirilerek olur. Soyut kavramlardan çok, somut ve elle tutulur bilgiye önem verilir. Para, banka işleri yatırım, emlak, toprak alım satımı gibi konulara yönelim artar. Sabit düşünceli, muhafazakar, sağlamcı, pazarlık eden, malın iyisinden kalitelisinden anlayan kişilerle karşılaşabilirsiniz. İnatçılık yapmak, kararından dönmemek veya değişikliğe itiraz etmek bu süreçte daha çok ortaya çıkar. Edebiyat, güzel yazı, sanat konuları, güzellik, estetik, gıda, besinler, doğa, tarım gibi alanlara ilgi artar, konuşmaların konusu bunlar olabilir. Siz de bu dönemde kararlarınızı almakta acele etmeyin güven duyacağınız kararlar için araştırmanızı yapın, ayakları yere sağlam basan emin adımlar atın, planlarınızı sonradan değiştirmekten hoşlanmayacağınız için rastgele fikirlere yüz vermeyin, bu nedenle duyguları ve düşünceleri değişken veya aşırı uçlara kayan bireylerden uzak durmaya bakın.”

“Bu dönem zihnimiz daha çok hayatımızdaki birçok konuyu daha sağlam ve istikrarlı bir noktaya nasıl çekilir bunları hesaplayacak ve düşünecek. Bu süreçte biraz dışardan gelen yeni fikirlere kapalı olabilir, fikirlerimizde esnekliği kaybedebilir, dar görüşlülük söz konusu olabilir. Alınan kararlar kolay değişmeyecek ve hayat geçirmek çok daha kolay olacaktır. Genel olarak iletişimde yapıcı olmaya çalışırken diğer yandan bu durum zihinsel tembellikte getirebilir, dikkatli olmakta yarar vardır. Konsantrasyon gerektiren işlerde başarı getirebileceği gibi bu dönem öğrenilecek konular kolay kolay unutulmaz, kalıcı bilgilere sahip olunur. Uzun vadeli yatırım kararları almak, iş yatırımları yapmak, iş kontakları kurmak, parasal konularda kararlar almak için en verimli dönemdir. Aklımız –fikrimiz biraz para, daha iyi kazanmak, finansal konularda çözümler üretmek üzere çalışıyor olacak. Fikirlerimizi projelerimizi rahatlıkla paraya dönüştürebileceğiz ve başkalarına da rahatlıkla satabileceğiz arkadaşlar! Merkür’ün Boğa burcuna geçişi sırasında, finansal konular önem kazanabilir. Bütçe yapma, tasarruf etme ve yatırım yapma konularında daha fazla düşünebiliriz. Düşüncelerimizi daha sakin ve sabırlı bir şekilde ifade edebiliriz. Bu dönemde, hızlı kararlar almaktansa, daha düşünceli ve sabırlı bir yaklaşım benimsenebilir. Soyut ve teorik kavramlar yerine, somut ve uygulanabilir fikirler daha çekici gelebilir. Yaratıcı ve estetik fikirlerin ön plana çıkabileceği zamanlar. Sanat, müzik, tasarım gibi alanlarda daha fazla ilgi gösterebiliriz. Ayrıca, bu dönemde fikirlerin daha pratik bir şekilde ifade edilmesi, yaratıcı projelerin hayata geçirilmesinde yardımcı olabilir.”

“Aklımız-fikrimiz biraz para, daha iyi kazanmak, finansal konularda çözümler üretmek üzere çalışıyor olacak. Fikirlerimizi projelerimizi rahatlıkla paraya dönüştürebileceğiz ve başkalarına da rahatlıkla satabileceğiz arkadaşlar! Merkür’ün Boğa burcuna geçişi sırasında, finansal konular önem kazanabilir. Bütçe yapma, tasarruf etme ve yatırım yapma konularında daha fazla düşünebiliriz. Düşüncelerimizi daha sakin ve sabırlı bir şekilde ifade edebiliriz. Bu dönemde, hızlı kararlar almaktansa, daha düşünceli ve sabırlı bir yaklaşım benimsenebilir. Soyut ve teorik kavramlar yerine, somut ve uygulanabilir fikirler daha çekici gelebilir. Yaratıcı ve estetik fikirlerin ön plana çıkabileceği zamanlar. Sanat, müzik, tasarım gibi alanlarda daha fazla ilgi gösterebiliriz. Ayrıca, bu dönemde fikirlerin daha pratik bir şekilde ifade edilmesi, yaratıcı projelerin hayata geçirilmesinde yardımcı olabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir