İYİ Parti Binasına Gelen Kurşun İçin Çiçekli Özür

İYİ Parti’nin İstanbul İl Başkanlığı binasına kurşun isabet etmesiyle ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şantiye şefi Melikşah Erdem yaşanılanları anlattı. Melikşah Erdem, ‘Utanıyorum, mağdurum, kimsenin yüzüne bakamıyorum. Mağdurum, müşkül durumdayım. Bu kasti bir şey değil. Yanlışlıkla yapılan bir şey. İYİ Parti tarafına mermi gider gitmez aklımın ucundan geçmezdi. Kabul ederlerse bir çiçek alıp gidip özür dilemek isterim. Ailem çok üzülüyor’ dedi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na hedef alan mermilerle ilgili gözaltına alınan Melikşah Erdem savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olay sonrası Melikşah Erdem, CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ’a açıklamalarda bulundu.

Olay gününü anlatan şantiye şefi Melikşah Erdem, şu açıklamalarda bulundu: “Olay gecesinde mesai saatim dolmak üzereydi. 18.45 gibi eve iftar yapmak için geçtim. İftardan sonra arkadaşlar aradı, ‘Takır tukur ses geliyor.’ diye. Ben de her ihtimale karşı ruhsatlı silahımı aldım. Çünkü burada uyuşturucu kullananlar oluyor. Baktım şantiyeye geldim bir sıkıntı yoktu. Bir baktım tekrar yukardan tak tuk ses geldi. Parça almışlar yine. Havaya ateş açtım 3 ya da 4 el korksunlar diye. Yanlarına da fazla yaklaşamıyorum. Sonra oradan ateş edince beni kale dahi almadılar. Burada 2-3 el yine ateş ettim. Sonra molozların üzerine düştüm zaten.”

”Kafamı yere çarptım. Sonra ateş ettim. İYİ Parti’nin tam önünden aşağı iniyorlardı. Teli de yırtmışlar oradan kaçıp gidiyorlar. Bertaraf etmek için ettim. Gece yarısı zifirikaranlıktı zaten düştüm. Hem sağdaki hem soldaki korksun diye. Farklı yönlere kaçtılar. Kaçan hırsızların üzerine ateş etmedim. Ben 2 senedir burada çalışıyorum İYİ Parti ile bir husumetim yok. Benim böyle bir niyetim olsa neden ruhsatlı silahla böyle yapayım. Ertesi gün gelen polislere her şeye anlattım.”

Hiçbir siyasi partiye üyeliğinin bulunmadığının altını çizen şantiye şefi, “Burada İYİ Partili olan Mersinli kirvelerim var. Utanıyorum, mağdurum, kimsenin yüzüne bakamıyorum. Mağdurum, müşkül durumdayım. Bu kasti bir şey değil. Yanlışlıkla yapılan bir şey. İYİ Parti tarafına mermi gider gitmez aklımın ucundan geçmezdi. Kabul ederlerse bir çiçek alıp gidip özür dilemek isterim. Ailem çok üzülüyor.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*