Özgür Özel’den AKP’li Çelik’e ‘darağacı’ tepkisi: Allah’tan korkmaz Ömer Çelik, utan!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurul’unda AKP Sözcüsü Ömer Çelik‘in CHP Trabzon mitinginde ‘Sana Söz’ sloganıyla birlikte kullanılan ve baharı müjdeleyen marteniçka bilekliğiyle çiçek açmış ağaç dalına ilişkin sözlerine yanıt verdi.

CHP’li Özgür Özel, AKP’li Ömer Çelik’in CHP’nin ‘Sana Söz’ sloganıyla hazırladığı görseldeki marteniçka ipi ve ağaç dalıyla ilgili “Darağacı gösteren pankartı Trabzon mitinginde asan ve kürsüye kurşun dizmeye kalkan Yassıada zihniyetinin boy göstermesinden başka bir şey değildir” sözlerine “Allah’tan korkmaz Ömer Çelik! İnsanda biraz utanma olur!” diyerek tepki gösterdi.

‘Allah’tan korkmaz Ömer Çelik’

Özel, pankartın fotoğraflarını göstererek, Genel Kurul’da şunları söyledi:

Ömer Çelik ne demişti?

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin Trabzon mitinginde kullanılan pankartta darağacı görseline yer verildiğini iddia etmişti. Çelik konuşmasında muhalefeti kastederek “Bugün söylediğiniz sözler, bugün kullandığınız üslup; seccadeyi ayakkabıyla çiğnemekle başlayan, darağacı gösteren pankartı Trabzon mitinginde asan ve kürsüye kurşun dizmeye kalkan Yassıada zihniyetinin boy göstermesinden başka bir şey değildir ” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir