Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Hatay ilçe adaylarını tanıttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Hatay İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısında açıklamalarda bulundu Erdoğan’ın açıklamaları özetle şöyle: Sözlerimin hemen başında 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle yadediyorum.

Konutlarımızın inşaası hızla devam ediyor. Bugün 7 bin 275 tane konutun kura çekimini ve anahtar teslim törenini gerçekleştirdik.

CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ

Ardından da Hatay Eğitim ve Araştırma hastanemiz ile İskenderun Devlet Hastanemizin açılışlarını yaptık. Hastanelerimizin Hataylı vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hatay’ımızı ne kısa sürede yeniden ayağa kaldırmak için canla başla çalışıyoruz. Bir kez daha Hataylı kardeşlerimize söz veriyoruz hangi sıkıntıları yaşarsak yaşayalım Hatay’ı eskisinden daha görkemli, daha canlı şehir haline getirinceye kadar bize durmak dinlenmek yok.

Hükümetimizin gündeminin değişmez ilk maddesi 6 Şubat depremlerinde yıkılan şehirlerimizin yeniden inşası ve ihyasıdır. Meclisimizin tarafından kabul edilen ek bütçede 762 milyar liralık kaynak ayırdık. Bu yılın bütçesinde de depremzede illerimizin imarı için 1 trilyon liradan fazla kaynak tahsis ettik.

Biz, deprem turistleri gibi bölge illerimizi sadece oy sandığı ufukta belirince hatırlayanlardan değiliz. Biz depremzede kardeşlerimizi oy tercihlerine göre ayıranlardan değiliz. Biz sırf sandıktan istediği sonuç çıkmayınca deprem mağdurlarını kaldıkları misafirhanelerden kapı dışarı eden vicdansızlardan hiç değiliz.

Biz depremzede kardeşlerimizin dertleriyle gerçekten dertlenen, çözülmesi için samimiyetle çaba harcayan bir yönetimiz. Biz hiçbir zaman ayrım yapmadan milletimizin refahı ve geleceği için ter döken bir ittifakız. Bundan sonra da yolumuza bu şekilde devam edeceğiz. Kimsesizlerin kimsesi olacağız. İhtiyaç sahiplerinin imdadına koşacağız. Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse o şehre herhangi bir şey gelmez. 

Hatay Büyükşehirde Cumhur İttifakı adayı olarak Mehmet Öntürk kardeşimizi kamuoyumuzla paylaştık.

NEREDE BELEDİYE BAŞKANI?

Hatay’daki mevcut yerel yönetim maalesef deprem olayından sonra nerede belediye başkanı yok. İşte şimdi 31 Mart akşamı yeni bir dönemi ben inanıyorum ki Mehmet Öntürk kardeşim ve ekibiyle ayağa kaldıracaksınız. Hatay uzun bir süredir laf üreten CHP zihniyetinin elinde heder oluyor. Sizlerin de güçlü desteğiyle Hatay’da yeni bir dönemin kapılarını aralayacağız. 

Şehrin topyekûn kalkınabilmesi için hem iktidarla yerel yönetim arasında hem de yerelde merkezle ilçeler arasında uyumun olması vazgeçilmezdir. İnşallah Hatay’da da bunu başaracağız.

Hatay’ın hizmet ve eser siyaseti hasretini 56 gün sonra bitireceğiz. Belediyecilikte Hatay’ın da her anında hep yanında olacak belediye başkanlarıyla yönetilmesini temin edeceğiz.

AMACIMIZ ŞEHİRLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAMAKTIR

Gerçek belediyecilik anlayışımızın özünde afetlere dayalı sağlam yerleşim yerleri inşa etmek vardır. Çocuklar, yaşlılar, engelliler, gençler ve kadınlar başta olmak üzere toplumun bütün kesimlerine yönelik sosyal belediyeciliği genişletmek vardır. Aile müsessesini korumak vardır. Tarihi ve kültürel varlıkları korunmuş huzur güvenli kentler kurmak vardır. Kırsaldaki hayat şartlarını yükseltip insanımızın doğup büyüdüğü yerde kalmasını teşvik etmek vardır. Amacımız şehirlerimizi geleceğe hazırlamaktır. Büyükşehir ne kadar önemliyse ilçe belediyeleri o derece kritik öneme sahiptir.

Hatay’da büyükşehir başta olmak üzere mümkün olan en fazla belediyeyi ittifakımıza kazandırmak için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. 31 Mart’ta Hatay’ın yeni bir başlangıç yapacağına ben yürekten inanıyorum.

Buradan soruyorum, 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazır mıyız? 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı şehirleri için kararlı mıyız? 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı şehirlerimizi gerçek belediyecilikle taçlandırıyor muyuz? Seçim akşamı Türkiye haritasını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyamaya var mıyız? Kendimiz ve evlatlarımız için mutlu geleceğin kapılarını beraberce açmaya var mıyız?

AK Parti ve Cumhur İttifak olarak Hatay’ı gerçek belediyecilikle yeniden buluşturmak için mücalede edeceğiz. Şehrimizi yerelde de hizmetle, eserle, yatırımla, vizyonla tekrar kucaklaştıracağız.

“Daha düne kadar allanıp pullanarak millete dayatılan, ‘altılı masa’ denilen siyaset mühendisliği ürünü projenin yerinde bugün yeller esiyor

ORTAK DEĞERLER ETRAFINDA BİR ARAYA GELDİK

Millete, umut diye pazarlanan nice proje siyasi şahsiyetin zamanla yok olup gittiğini gördük. Bunun en son örneği Cumhur İttifakı’nın karşısına dikilen derme çatma yapıydı. 6’lı masanın yerinde bugün yeller esiyor yeller. Cumhur İttifakı ise tüm çelme takma girişimlerine rağmen hamdolsun yoluna güçlenerek devam ediyor. Biz günlük çıkarlar etrafında değil ortak değerler etrafında bir araya geldik.

Bizim ittifakımız tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkesi etrafında güçlerini birleştirenlerin ittifakıdır. Bizde küçük hesaplar olmaz, bizde kendi çıkarını ülkenin menfaati üstünde görme gafleti olmaz. Bizde bölücü terör örgütü güdümünde siyaset yapanlarla DEM’lenmek olmaz. Bizim için aslolan Türkiye ve Türk milletinin huzuru ve bekasıdır. Bizim için aslolan şehirlerimizin hak ettiği hizmete kavuşmasıdır.

BİRBİRLERİNİN SEÇİM AFİŞLERİNE DAHİ TAHAMMÜL EDEMİYORLAR

8 ay öncesine kadar yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor Halil İbrahim sofrasından bahsediyorlardı bugün bakıyorsunuz hepsi birbirine düşman kesildiler. Türkiye’yi birlikte yönetmekten söz ediyorlardı. Bugün birbirlerinin seçim afişlerine dahi tahammül edemiyorlar. 13.Cumhurbaşkanımız diye adeta pamuklara sardıkları adayı bugün Ankara’da bir ofisin dört duvarı arasında hapsettiler. Aylar boyunca illeri beraber gezmişler, işin aslını bal gibi bildikleri halde seçim gecesi kazanıyoruz yalanını beraber söylemişlerdi. Yenilginin faturasını tek bir kişiye kesip el birliğiyle kendilerini temize çıkardılar. Bay Kemal’in gemisini ilk terk edenler CHP listelerinden meclise sokarak en büyük iyiliği yaptıklarıdır. CHP ve eski ortakları arasında ne olup bittiği bizi ilgilendirmez. Biz Cumhur İttifakı olarak dün nerede durduysak bugün de aynı yerde duruyoruz.

Başkaları ne yaparsa yapsın bizim yolumuz kardeşlik yoludur. 85 milyonun birlik ve dirliğini sağlama yoludur. Ana kademe 56 gün durmadan, usanmadan çalışmaya var mıyız? Kadın kolları durmadan, usanmadan çalışmaya var mıyız? Gençler durmadan, usanmadan çalışmaya var mıyız? Medyada ve sosyal medya mecralarında yürütülen çalışmaları elbette önemsiyoruz. Bunların hiçbirinin vatandaşla yüz yüze iletişimin yerini alamayacağını gayet iyi biliyoruz.

İŞTE HATAY İLÇE ADAYLARI

Altınözü Belediye Başkan adayı: Rıfat Sarı
Antakya Belediye Başkan adayı: İbrahim Naci Yapar
Arsuz Belediye Başkan adayı: Değer Tultak
Belen Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı: İbrahim Gül
Defne Belediye Başkan Adayı: Gökhan Köse
Dörtyol Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı: Oğuz Uçar
Erzin Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı: Erhan Akı
Hassa Belediye Başkan Adayı: Selahattin Çolak
İskenderun Belediye Başkan adayı: Mehmet Dönmez
Kırıkhan Belediye Başkan adayı: Ömer Erdal Çelik
Kumlu Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı: Mehmet Deli
Payas Belediye Başkan adayı: Bekir Altan
Reyhanlı Belediye Başkan adayı: Ahmet Salman Yumuşak
Samandağ Belediye Başkan adayı: Seyit Ali Aslan
Yayladağı Belediye Başkan adayı: Mehmet Yalçın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir