TikTok’a Benzemeyen Sosyal Medya Kalmasın: Twitch, Ana Sayfasında TikTok Tarzı Bir Akış Üzerine Çalışıyor!

Dünyaca ünlü yayın platformu Twitch, bugün ana sayfasında getireceği oldukça önemli bir yeni özelliği resmi olarak duyurdu. İlk olarak Tiktok’da gördüğümüz, ardından ise neredeyse her sosyal medyada karşılaştığımız akış sistemini kendine uygulamak isteyen platform, Discovery Feed isimli yeni özelliği halihazırda test edildiğini açıkladı. İşte detaylar…

ABD merkezli ünlü yayın platformu Twitch, ilk olarak TikTok’da gördüğümüz kaydırmalı video akış sistemini kendi ana sayfasına uyarlayacağını duyurdu.

Dev şirket, “keşif akışı” anlamına gelen “Discovery Feed” isimli yeni sisteminin yayınlarda kullanıcılar tarafından kaydedilen kliplerden oluşacağını açıkladı.

Platformun geliştirici ekibinin paylaştığı kısa bir kesitte Twitch’deki içerik üreticilerine ait klip videolarının TikTok benzeri bir akış sistemi üzerinden izlenebileceği görülüyor.

Paylaşılan diğer bilgilere göre, akış sisteminde gösterilecek klipler, tıpkı diğer sosyal medyalarda olduğu gibi kullanıcıların ilgi duyduğu yayıncılara ait videolar ve neredeyse herkesin izlediği popüler içeriklerden oluşacak.

Firma ayrıca, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı bir diğer sosyal medya aracı olan “hikayeler” özelliğini de yakında kullanıma açacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitch’in yeni TikTok benzer akış sistemi başarılı olabilir mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir