Yeniden Refah karar değiştirdi akıllara Erbakan’ın o sözleri geldi

Geçen günlerde AKP’nin ittifak teklifini reddettiklerini duyuran Fatih Erbakan’ın liderliğindeki Yeniden Refah Partisi karar değiştirdi. Parti, Cumhur İttifakında yer alacağını açıkladı.

Fatih Erbakan, AKP’nin ittifak teklifini reddettiklerini, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıklamıştı. Ancak seçim takvimine göre ittifak protokolünün sunulmasına bir saat kala Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakına katıldı. İttifak protokolü bugün YSK’ye teslim edilecek.

Böylece Cumhur İttifakı seçimlere AKP, MHP, BBP ve YRP olarak girecek.

Daha önce ittifak teklifini reddeden Fatih Erbakan’ın bu kararı tepkileri de beraberinde getirdi.

Haber Global’de katıldığı bir programda “İkinci turda Erdoğan’ı destekleriz” sözleri nedeniyle tabandan şaşırtıcı bir tepki aldıklarını dile getiren Fatih Erbakan, 22 Mart’ta katıldığı başka bir programda da “Teşkilatın yüzde 60’ı Cumhur İttifakı’na katılmamızı istemedi” ifadelerini kullanmıştı.

İşte o anlar:

KARARI ÖĞRENİNCE ŞAŞKINLIK YAŞADILAR

Öte yandan Fatih Erbakan’ın adaylığı için imza toplayan Yeniden Refah Parti’li vatandaşlar, partilerinin Cumhur İttifakı’na katıldığını öğrendikleri an yaşadıkları şaşkınlık da dikkat çekti.

“Spekülasyon da olabilir bunlar yav” diyerek tepkisini dile getiren Yeniden Refah Partililer bir süre karara karşı şaşkın yaşadı.

İşte o anlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir