Hizbullah’tan İsrail’e kamikaze saldırısıyla misilleme

Lübnan’daki Hizbullah Hareketi, İsrail’in Hamas yetkilisi Salih el Aruri ve Hizbullah üst düzey mensuplarından Visam Hüseyin Tavil’i öldürmesine karşılık, İsrail’in askeri karargahına kamikaze insansız hava aracı (İHA) ile saldırı düzenlediğini duyurdu.

Hizbullah, İsrail’in Safed kenti yakınlarında yer alan askeri karargahına yönelik saldırısı hakkında açıklama yaptı. Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Aruri ve Hizbullah’ın sahadaki üst düzey mensuplarından Tavil’in öldürülmesine misilleme olarak bir saldırı gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, kamikaze İHA’larla İsrail’in “Dado askeri karargahının” hedef alındığı ifade edildi.

İsrail, 4 Ocak’ta Beyrut’ta Aruri’yi, dün de Tavil’i, Lübnan’ın güneyinde öldürmüştü.

Öte yandan İsrail’e ait insanız hava aracının Lübnan’ın güneyinde seyir halindeki bir aracı hedef aldığı saldırıda, en az 3 kişinin öldüğü belirtildi.

Lübnan resmi ajansı NNA’da yer alan habere göre, İsrail’e ait İHA, Sur kentine bağlı Ganduriyye köyü yakınlarında bir aracı vurdu. Aracın seyir halinde olduğu, saldırının ardından olay bölgesine ambulansların nakledildiği ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir