Yılın en beğenilen tiyatro oyunu: “Timsah Ateşi”

Yapımcılığını Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın yaptığı, Urban Care’in desteğiyle sahneye aktarılan “Timsah Ateşi”, yılın ilk ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından verilen Yılın Yıldızları Ödülleri’nde “En İyi Tiyatro Oyunu” dalında aldı. Oyunun iki başarılı oyuncusu Funda Eryiğit ve Hazar Ergüçlü, yılın ilk ödülünü gençlerden aldıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.
2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nde “En İyi Tiyatro” oyunu seçilen ve The Guardian Gazetesi tarafından “Feminist Tarantino gibi” benzetmesi yapılan, Meghan Tyler tarafından kaleme alınan Timsah Ateşi, ocak ve şubat ayında hem İstanbul hem de Anadolu turnesi ile seyircileri ile buluşmaya devam edecek.

Yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği, 1989 yılında Kuzey İrlanda’da yaşayan iki kız kardeş ve babalarının çalkantılı hayatlarını konu alan oyunda Alannah karakterini Funda Eryiğit, Fianna’yı Hazar Ergüçlü, babaları Peter Devlin’i ise Hidayet Erdinç sahneye taşıyor.
Sevgisiz bir ev, kötürüm bir baba, işlemediği bir suç yüzünden 8 yıl hapis yatan asi bir kız Fianna ile dindar ablası Alannah’ın hikayesinde, temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal, grotesk bir kara-komedi seyirciyle buluşuyor.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir